Vlaňajší zisk švajčiarskych železníc: 1 miliarda eur

Autor: Robert Škopec | 22.8.2012 o 10:06 | (upravené 22.8.2012 o 10:12) Karma článku: 6,16 | Prečítané:  1117x

Vážený pán minister Počiatek, dovoľte prosím sa krátko na Vás obrátiť s nasledovnou sťažnosťou: dňa 14. augusta 2012 som doobeda „mal tú česť" cestovať s rýchlikom Avala na trati Praha-Bratislava-Beograd. V kupé so mnou cestovali tri mladé mamičky s maloletými deťmi. Jedna z nich sa po kontrole cestovných lístkov spýtala sprievodcu: „pán sprievodca, prečo ten náš vlak mešká tak veľa, snádˇ koľajnice to nezvládajú v tom horku ?" Sprievodca sa zamyslel a odvetil: „nie koľajnice, ale Železničná spoločnosť Slovensko to nezvláda."  

Mali ste pán minister to počuť, ako komentovali sprievodcovu výhovorku: „som účtovníčka, ale mi je na infarkt, keď čítam každý rok, aké veľké finančné straty zasa vyprodukovala Železničná spoločnosť Slovensko, a naopak, za minulý rok osobná železničná preprava vo Švajčiarsku vykázala zisk okolo 1 miliardy eur ! Čo to za neschopákov to u nás vedú ? Len nedávno sme mohli čítať o státisíce eurových „Fígeľovských zlatých padákoch" pre p. Kraveca a spol., ale potrestali za to niekoho ? Aj teraz vlak mešká vyše 60 minút, ale bude za to niekto braný na zodpovenosť - určite nie, veď sa to zaplatí z peňazí nás, daňových poplatníkov !"

V súvislosti s podobnými množiacimi sa skúsenosťami z cestovania po našej železnici, dovoľte pán minister sa odvolať na Zákon NR SR č. 211/2000 o slobodnom prístupe k informáciám..., a požiadať Vás o nasledovné informácie:

  1. Menovite ktorý predstaviteľ Vlády SR požiadal EK o derogáciu implementácie príslušnej smernice EÚ o vracaní finančných prostriedkov cestujúcim v železničnej preprave pre vysoké meškanie daného spoja Železničnej spoločnosti Slovensko ?
  2. Aj vzhľadom na horeuvedenú rastúcu nespokojnosť slovenskej cestujúcej verejnosti Vás chcem pán minister poprosiť aj o termínovú informáciu: kedy mienite zrušiť uvedenú derogáciu smernice EÚ o vracaní finančných prostriedkov cestujúcim v železničnej preprave na Slovensku ? Zároveň dovoľte vysloviť presvedčenie, že kým uvedená derogácia nebude zrušená, umožní to Železničnej spoločnosti Slovensko „bačovať" z peňazí daňových poplatníkov, tak ako to uvádzam vyššie. Je škandalózne, že vlakový sprievodca tejto spoločnosti si dovolí pred cestujúcimi takto ohovárať pomery vládnuce u svojho zamestnávateľa ! Ešte nie je tak ďaleko od parlamentných volieb, takže Vám veríme pán minister, že čoskoro sa Vám podarí zjednať nápravu v Železničnej spoločnosti Slovensko. Za porozumenie Vám ďakujem. S pozdravom  Robert Škopec

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Ramsaymu premiéra vyšla, slovenskí hokejisti zdolali v príprave Česko

Víťazstvo je dobré, ale vieme, že musíme hrať lepšie, priznal nový kouč Slovákov.

KOMENTÁRE

Podomový šmejd s jadrom Únie

Žiadna „super EÚ“ s jedným pevným jadrom sa nechystá.

EKONOMIKA

Kedy dostanete 13. a 14. plat? Fico podporil Dankov návrh

Koalícia sa zrejme dohodne na úľavách.


Už ste čítali?